Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Права вагітної працівниці: що робити у разі дискримінації?

1
22:45, 29.09.2024
Права вагітної працівниці: що робити у разі дискримінації?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я вагітна та працюю на підприємстві, де почали проявлятися ознаки дискримінації: мені дали менш важливі завдання, почали критикувати навіть за найменші недоліки, ігнорують мої ідеї та пропозиції. Які юридичні кроки я можу підприйняти у такій ситуації? Чи є законодавство, яке захищає мої права як вагітної працівниці в Україні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:01, 29.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Згідно з законодавством України, вагітні жінки мають особливий захист на робочому місці. Перш за все, Конституція України у статті 24 гарантує рівні конституційні права і свободи громадянам та забороняє дискримінацію за будь-якою ознакою, включаючи стан здоров'я та вагітність.

Кодекс законів про працю України (КЗпП) містить положення, що захищають права вагітних працівниць. Зокрема, стаття 184 КЗпП забороняє звільнення вагітних жінок з ініціативи роботодавця, окрім випадків повної ліквідації підприємства.

Відповідно до статті 178 КЗпП, вагітні жінки мають право на переведення на легшу роботу з відповідною оплатою праці, якщо їх робота може негативно вплинути на здоров'я. Роботодавець зобов'язаний забезпечити такі умови праці, які не завдають шкоди здоров'ю вагітної жінки.

Також, Закон України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" у статті 17 забороняє дискримінацію за ознакою статі, що включає вагітність, у сфері працевлаштування та професійної діяльності.

У випадку, якщо ви стикаєтеся з дискримінацією, можна вжити наступні юридичні кроки:

1. Зверніться до роботодавця з письмовою скаргою, в якій викладіть факти дискримінації та попросіть усунути порушення.

2. Якщо роботодавець не реагує, ви можете звернутися до Державної служби України з питань праці для проведення перевірки та захисту ваших прав.

3. Також, ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої дискримінацією.

4. Крім того, є можливість звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту ваших прав.

Важливо документувати всі прояви дискримінації, зокрема зберігати письмові докази, записи розмов або свідчення колег. Це може бути корисним у разі розгляду справи в суді або іншими органами.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы