Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Суперечка з банком щодо відсотків по кредиту

1
02:29, 21.09.2024
Суперечка з банком щодо відсотків по кредиту
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маючи справу з фінансовими питаннями, виникла складна ситуація, яка вимагає глибокого розуміння фінансового права. Річ у тому, що я взяв кредит у банку під 20% річних. Контракт було підписано, все було влаштовано відповідно до законодавства. Проте, через деякий час я помітив, що банк здійснює зняття з мого рахунку, які перевищують визначену в контракті суму. При детальному аналізі виявилось, що банк застосовує складний процент, який обчислюється не тільки від основної суми кредиту, але й від нарахованих раніше відсотків. Як результат, відсоткова ставка, яку я фактично плачу, набагато вища за 20%. Я звернувся до банку із запитом про пояснення, але отримав відмову. Основне питання, що виникає в цій ситуації: чи законно банк може застосовувати складний процент без прямого вказівки на це в кредитному договорі? Які є мої права як позичальника в такій ситуації? І які кроки я повинен зробити для захисту своїх інтересів? Чи можливо відстояти свої права в суді, якщо банк продовжує незаконно збільшувати відсоткову ставку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:53, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ситуація, описана вами, стосується правовідносин у сфері кредитування, які регулюються Цивільним кодексом України (далі - ЦК України) та Законом України "Про споживче кредитування". Згідно з частиною 2 статті 1054 ЦК України, кредитний договір повинен містити умови про розмір процентів. Це означає, що всі умови нарахування процентів повинні бути чітко відображені в договорі.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про споживче кредитування", кредитодавець зобов'язаний надати позичальнику до підписання договору інформацію про ефективну річну відсоткову ставку, яка враховує всі витрати на обслуговування кредиту. Це дозволяє позичальнику оцінити реальну вартість кредиту.

Якщо у вашому випадку банк застосовує складний процент, але це не було чітко зазначено в договорі, такі дії можуть бути визнані неправомірними. Відповідно до статті 1056-1 ЦК України, умови про нарахування процентів повинні бути визначені в договорі, а будь-які зміни без згоди сторін є недійсними.

Ваші права як позичальника включають вимогу до банку про роз'яснення умов нарахування процентів та повернення неправомірно стягнутих сум. Ви маєте право звернутися до Національного банку України зі скаргою на дії банку, а також подати позов до суду про захист ваших прав на підставі статей 16 та 18 ЦК України.

Для захисту своїх інтересів рекомендується:

1. Направити письмову претензію до банку з вимогою про пояснення умов нарахування процентів і повернення неправомірно стягнутих сум.

2. Звернутися до Національного банку України зі скаргою на неправомірні дії банку.

3. У разі відсутності реакції з боку банку, підготувати та подати позов до суду про визнання частини договору недійсною та повернення коштів.

Згідно з українським законодавством, ви маєте право захищати свої інтереси в суді, і якщо буде доведено, що банк порушив умови договору, суд може прийняти рішення на вашу користь.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Как мне быть
14:16, 29.06.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы